Adet Günüm Geçti Çocuk Sahibi Olmak İstemiyorum , Ne Yapmalıyım ?


gebelik-testi-nasil-yapilir-8Öncelikle sakin olun , 28 günde bir tekrarlanan yaklaşık 4 gün süren adet yani regl kanama periyodları birçok durumda azda olsa gecikmeye uğrar , adet gecikmesinin en önemli sebibi hamilelik olduğu için ilk önce akla o gelir ve istenmeyen bir gebelik ise bu kadınlarda büyük paniğe yol açar , adet gecikmesine yol açan gebelik dışı birçok sebep vardır aslında ama oran olarak hamileliğin yanında çok küçük kalmaktadırlar , bunlar , polikistik over sendromu , obezite , hosmonal bozukluklar , yoğun stress ve daha birçok durum adet gecikmesine yol açabilir , bu düşük ihtimalli sebepleri araştırmadan önce ,kurtaj-hapi-4 tespit edilmesi en kolay olan sebebi ekarte etmek gerekir , yani hamileliği , çok basit olarakta birkaç damla idrarla bunun tespiti mümkündür. Beklediğiniz regl tarihinden 10 gün geçene kadar idrarda gebelik testi pozitifleşmeyebilir , yani adetten 5 gün geçti idrarda gebelik testi yaptınız negatif yani hamile değilsiniz olarak çıktı , bu sizin hamile olmadığınızı ispatlamaz , bir gün sonra tekrar bir idrarda hamilelik testi yapın , yine negatif ise bir vajina-daraltma-fiyatlari-2gün sonra tekrarlayın , 12 gün geçmesine rağmen hala adet görmediyseniz ve idrarda gebelik testleriniz hala negatif yani hamile değilsiniz şeklinde çıkıyor ise önünüzde 2 yol var : ya kanda B-GCG testi yaptırıp gebelik olup olmadığını kesinleştirin yada bize gelin ultrasonla bakalım , rahminizde gebelik kesesi görürsek zaten gebe olduğunuz ortaya çıkmış olacaktır. Sırası ile yapılacak işlemleri listelersek :
kizlik-zari-diktirme-fiyatlari-151- Adetten 5 gün geçti : eczaneden 5 TL ye bir gebelik testi al ve kendin test et , negatif yani hamile değilsiniz şeklinde çıkarsa 12. günlük gecikmeye kadar idrarda hamilelik testlerine devam et.
2- Adetten 12 gün gecikme : idrarda gebelik testleri hala negatif ise kanda B-HCG baktır yada ultrasonla rahim incelemesi yaptır.
esnek-kizlik-zari-123- Gebelik çıkmaz ise adeti geciktiren veya engelleyen diğer hastalıkları araştır
4- Gebelik tespit edilirse bir karar ver
İşlemleri bu şekilde listeledikten sonra anlatmaya devam edelim : Gebelik tespit edildikten sonra çok önemli bir aşamaya geleceksiniz , bu hamileliğe devam edip etmeyeceğinize karar verin . Sosyal ve ekonomik olarak çocuk sahibi olmaya hazırsanız , pembe hamile kıyafetleri bakmaya başlayın şimdiden derim :) ,cinli-kizlarda-kizlik-zari-diktirme-fiyatlari-11 hamilelik takibinizide zevkle yaparız , hamileliğe son vermeyi düşünüyorsanız ve bu kararınız kesin ise , Kenan Işığın dediği gibi son kararınız ise , tahmin ederim en basit şekilde bu gebelikten kurtulmaya çalışacaksınız , önce düşündünüz : yaa bunun bir hapı olsa , içince adet görür gibi düşük yapsam kurtulsam . İnternetin başına geçtiğinizde araştırmaya başladınız düşük hapı , kürtaj hapı veya düşük yaptıran haplar , düşük yaptıran ilaçlar . Eminin birşeyler bulabilirsiniz . Ama ben sizi hemen uyarayım , dünyada hiçbir ilaç veya hap mevcut bir gebelikten sizi tamamen kurtaracak kudrette değildir ,kurtaj-yapan-doktorlar-6 gebeliğe son vermenin tek yolu hala kürtajdır . Genellikle rahim ağızını genişleten ilaçlar kürtaj hapı veya düşük yaptıran ilaç olarak piyasada satılıyor olabilir , kullandığınız zaman rahminizden bir miktar kanama gelebilir , hatta parça bile gelebilir , komple düşük bile yapsanız yinede gebeliğe ait zarlar içerde kalacağı için kürtaj yaptırmanız gerekecektir. Ayrıca bu hapları kullanmak hayati tehlikede oluşturabilir , başlayan kanamalar bazı durumlarda kürtaj olmadan durmayabilir , özelliklede ilerlemiş gebeliklerde yüksek miktarda kan kaybı söz konusu olur . Küçük bir tıbbi müdahale olan kürtaj bu sefer çok daha kapsamlı bir ameliyata dönüşecektir. Kısacası düşük yaptıran hapları kullanmanızı hiç tavsiye etmem.  Kürtaj yani Çocuk Aldırma Konusunda danışma ve randevu için arayınız : 0532 221 3007 – 0212 227 5519

Çocuk Aldırma Fiyatları : 0532 221 3007